wz
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1080x1024 pixelov.

 Medzinárodná burza exotov, hydiny, králikov, holubov
v Nitre 27.4. 2014

Ako každú štvrtú nedeľu v mesiaci, tak aj túto sa uskutoční už tradičná medzinárodná burza exotického vtáctva, hydiny,
králikov, holubov a doplnkového sortimentu pre chovateľov. Dňa 27. apríla 2014 sa znovu stretneme na výstavisku Agrokomplex Nitra v pavilóne N a G. Návštevníkmi je veľmi obľúbená a láka sem ľudí nielen z celého Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska, Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Belgicka, Bulharska a podobne. Návštevnosť počas podujatia je 5000 - 6000 návštevníkov a stále sa zvyšuje. Obľubu si časom získava aj vďaka „Farmárskym trhom“ v pavilóne M5, kde majú ľudia možnosť nakúpiť si výrobky domácich výrobcov. Tešíme sa na Vašu účasť a želáme Vám veľa chovateľských úspechov.

 
FINAL RACE 2014 ARRIVALS (Trailer) - Derby Arona-TENERIFE

http://www.youtube.com/watch?v=10n0Zjv4viY

Europska vystava Brno 2014 -štandardna kolekcia Slovenska

http://www.youtube.com/watch?v=AHoKeC-fnZk  

Přihlášené kolekce
Česká republika
Portugalsko
Chorvatsko
Rumunsko
Maďarsko
Bulharsko
Slovensko
Rakousko
Francie
Polsko
Rusko
Belgie
Itálie
Srbsko

IV. Evropská výstava poštovních holubů

Brněnské výstaviště bude 31. ledna až 1. února 2014 centrem evropského holubářského dění. IV. Evropská výstava poštovních holubů bude pokračováním předchozích tří úspěšných výstav ve slovenské Nitře, polském Sosnovci a v Budapešti.
Záštitu na výstavou přijal ministr zemědělství, pan Miroslav Toman, hejtman Jihomoravského kraje, pan Michal Hašek a primátor města Brna, pan Roman Onderka. Všem za projevenou důvěru a pomoc děkujeme.
Tato výstava vám představí výkvět nerychlejších, nejvytrvalejších nebo také nejkrásnějších evropských poštovních holubů v deseti soutěžních kategoriích. Víc jak 900 vystavených holubů bude určitě reprezentativní vizitkou všech zúčastněných evropských států.

Srdečně vás tímto zvu k návštěvě výstavy a věřím, že zážitky z výstavy budou obohacením pro všechny chovatele ale i pro návštěvníky nepostižené chovatelskou vášní.

Ing. Jaroslav Novotný
prezident svazu

Februárové vydanie relácie Holubník je venované 4. ročníku európskej výstavy poštových holubov v Brne.
Holubník 2/2014 - EV poštových holubov v Brne.

http://www.youtube.com/watch?v=SFaiPm-W17c

Viac informácii na webe:

Holub SONIX a Miloš Nevrkla
Dvadsaťšesťročný rekordman kmeňa Fabry – Sion

Holub, ktorý sa volal Sonix, lietal ešte za čias Československa. Nanešťastie na najstaršieho českého holuba zaútočila kuna. Bola to jednoducho smola, lebo zo šesťdesiatich holubov v holubníku si vybrala práve toho najstaršieho.
Poštový holub bol zapísaný aj v Českej knihe rekordov. Skúsený majiteľ však dúfal, že sa jeho holub dostane aj do Guinnessovej knihy svetových rekordov. Tam je zapísaný holub, ktorý sa dožil tridsať rokov. Chovateľ veril, že tridsiatku so svojim holubom prekoná. Sonix bol, podľa jeho slov, stále vo forme, i keď už často nelietal a väčšinu dňa prespal. Nešťastný a skormútený chovateľ chce svojho obľúbeného holuba zakopať na záhrade a urobiť mu tam krížik.
Najstarší český holub sa vyliahol v roku 1987. Miloš Nevrkla spomína: „Pochádzal od chovateľa Jána Popíka z Košíc. Ja som si ho požičal pred osemnástimi rokmi, pretože sa mi veľmi páčil. Bol to nádherný holúbok. Jeho pôvodný majiteľ zomrel, a tak mi už ostal.“
Podľa chovateľa Nevrklu sa poštové holuby dožívajú priemerne dvanásť až pätnásť rokov. Keď majú sedem až osem rokov strácajú výkon. Máloktorý chovateľ si ich necháva na dožitie.
Prvenstvo medzi českými holubmi dokazuje krúžok, ktorý mal na nohe s dátumom vyliahnutia. Dvadsaťšesťročný rekordman kmeňa Fabry – Sion zožal v mladosti veľa úspechov v poštových súťažiach. Lietal hlavne na dlhé trate nad tisíc kilometrov. Za posledných osemnásť rokov nechal po sebe desiatky potomkov.

Krátke správy z konania Celoštátnej výstavy PH v Nitre
Celoštátna výstava PH v Nitre 3. - 4.1.2014

http://www.youtube.com/watch?v=fK5ZYgUxYGs

Celoštátna výstava poštových holubov Nitra, 3. - 4. 1. 2014

Oblastné združenie chovateľov poštových holubov Nitra si touto cestou dovoľuje pozvať širokú chovateľskú verejnosť na Celoštátnu výstavu poštových holubov, ktorá sa uskutoční 3. - 4. januára 2014 na výstavisku Agrokomplex Nitra.
Program výstavy:
3. január 2014 (piatok)
06,00 - 10,00 hod. - preberanie holubov
11,00 - 13,00 hod. - posudzovanie holubov
16,00 - 18,00 hod. - otvorená výstava
19,00 - 2,00 hod. - spoločensky večer
21.00 - vyhlásenie výsledkov Majstrovstiev Slovenska
4. január 2014 (sobota)
08,00 - 17,00 hod. - otvorená výstava
13.00 hod - vyhlásenie výsledkov výstavy
17.00 hod - vydávanie holubov
Tiež Vás pozývame na Spoločenský večer, ktorý sa bude konať v priestoroch Agroinštitútu Nitra - 3. januára 2014 v čase od 19,00 do 2,00 hod., na ktorom sa budú popri výbornej nálade odovzdávať ocenenia MS, NP Gotha, NP Ostende a Katovického memoriálu Cheb.
Tešíme sa na Vašu návštevu.
Bližšie informácie nájdete aj na stránkach výstavy http://www.elitasoft.sk/cvnitra/default.htm
 

 

Výstavy - Slovensko http://kalendar.azet.sk/vystavy

Design by Cezmín Slovakia http://www.cezmin.wz.cz